GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / FÃ¥glar 1158231
*
nr 115 8231
FÃ¥glar
4 st. keramik, Rosa Ljung H. 10 - 24
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 januari 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar keramik rosa ljung h
-
6041 FÃ¥glar
+ skål, Höganäs. Höjd: 4-6 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:05
-
5139 Färglitografier
3 st, Lena Grundén, Hönsfåglar. Signerade, oramade..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:49
*
FÃ¥glar
nr 115 8231
FÃ¥glar
4 st. keramik, Rosa Ljung H. 10 - 24
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 januari 2002 |
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar keramik rosa ljung h
-
6041 FÃ¥glar
+ skål, Höganäs. Höjd: 4-6 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:05 -
5139 Färglitografier
3 st, Lena Grundén, Hönsfåglar. Signerade, oramade..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:49